Celoslovenské kolo súťaže Junior Internet

Celoslovenské kolo súťaže Junior Internet

Celoslovenské kolo súťaže Junior Internet

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dňa 23.4. 2021 som sa zúčastnil celoslovenského kola súťaže Junior Internet, ktoré prebehlo formou online konferencie. Súťažil som v stredoškolskej kategórii Junior App s projektom Simple Desktop VR.

Junior Internet je súťaž organizovaná Asociáciou pre mládež, vedu a techniku (AMAVET). Súťaž je zameraná najmä na tvorbu a následnú prezentáciu projektov zameraných na moderné technológie – webstránky, aplikácie, blogy, atď. Odbornú porotu súťaže tvoria členovia AMAVETu, vysokoškolskí profesori STU a rôzni úspešní podnikatelia a firmy. Veľkou výhodou súťaže je možnosť získať spätnú väzbu priamo od profesionálov, predviesť sa pred odborníkmi a nadviazať nové kontakty. Do súťaže bolo v roku 2021 prihlásených viac ako 260 projektov rôznych kategórií, z ktorých 60 postúpilo do celoslovenského finále. Z kategórie Junior App sme vo finále boli desiati súťažiaci.

Do súťaže som prihlásil môj projekt s názvom Simple Desktop VR. Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť finačne a technicky dostupné hardvérové a softvérové riešenia tvorby desktopovej virtuálnej reality. Výsledkami projektu sú 4 riešenia prenosu dát zo senzorov a iných vstupných periférií použité v 6 desktopových simuláciach a mobilná aplikácia Capmotion. Viac informácií o mojom projekte môžete nájsť na stránke https://simpledesktopvr.github.io/.

V celoslovenskom finále som úspešne odprezentoval projekt a získal cennú spätnú väzbu. Projekt Simple Desktop VR vyhral s ďalšími tromi projektami Cenu dekana Fakulty informatiky a informačný technológií STU.

Za možnosť zúčastniť sa na celoslovenskom finále súťaže Junior Internet a získať nové skúsenosti som veľmi vďačný a ďakujem všetkým, ktorý mi s projektom a následnou prezentáciou akokoľvek pomohli a podporovali ma.

Juraj Hušek 3.G

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

(NE)Maturanti – tablo
Drahí naši (ne)maturanti, prajeme vám veľa úspechov vo vašom ďalšom štúdiu i v živote.
MDD 2021 na kamere
Ako sme si vychutnali deň detí, do akých aktivít sme zapojili nielen žiakov, ale aj kolegov  a koľko úsmevu a radosti sme zažili si môžete pozrieť v krátkom videu. 
Otvorená platforma s Vladimírom Repčíkom
3.6.2021 sa študenti gymnázia stretli v rámci prvej „postcovidovej“ otvorenej platformy s ďalšou zaujímavou osobnosťou. Po dlhej dobe konečne naživo a nie online, ako tomu bolo počas dištančného vzdelávania. Svojou návštevou nás poctil Vladimír Repčík, erudovaný a skúsený človek v oblasti médií a marketingu.
MDD na cirkevke
Na rozdiel od minulého roka, kedy nám to nebolo kvôli pandémii dopriate, sme si tento rok mohli Medzinárodný deň detí užiť naplno. Školský dvor sa od rána zaplnil deťmi, ktoré síce vo vyčlenených priestoroch a s rúškami na ústach, ale o to s väčšou radosťou plnili tie najrozmanitejšie úlohy, ktoré si pre ne pripravili naše pani učiteľky.
Archív noviniek