Deň Zeme

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Rýľ, hrable, motyka. To boli počas  Dňa Zeme pomôcky našich ôsmakov a deviatakov. Pri príležitosti tohto sviatku sa zapojili do úpravy vonkajšieho i vnútorného okolia školy. V budove školy dostali všetky izbové kvety novú,  čerstvú rašelinu. V exteriéri pred vstupom do školy sa v záhonoch plelo, vykopávali  sa staré korene, vyrovnával sa terén, vyhrabávalo sa suché lístie, dosýpala sa mulčovacia kôra.

Žiaci, ktorí sú ešte stále doma, boli pozvaní vybehnúť na balkón, terasu či na dvor a spolu so svojou rodinou vysadiť strom alebo skrášliť svoje okolie výsadbou trvaliek, letničiek či iných rastlín.

Tí najmenší začali Deň Zeme sláviť krásnou piesňou Naša Zem, ktorej videoklip očaril každého. Počas krátkeho divadielka, ktoré natočili pani vychovávateľky,

s napätím sledovali rozhovor zvierat v lese. Dozvedeli sa, koľko mesiacov či dokonca rokov sa v prírode rozkladá odpad. V špeciálnej eko-súťaži sme si posvietili na našich žiakov – ochranárov –  kontrolou obsahu ich desiatového boxíka.

Zážitkové učenie sme posilnili eko-hrou, počas ktorej deti plnili rôzne úlohy, zamerané na pohyb, ale i vedomosti.

 

Takže nezabudni: planéta potrebuje – ochranárov, múdrych ľudí, zdravých ľudí, veselých ľudí a  bystré hlavičky.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

Ľúbime Vás – všetkým mamičkám ku dňu matiek od detí cšm
Milé mamičky, deti cšm si v spolupráci s pani učiteľkami a vychovávateľkami pre Vás pripravili darček ku dňu matiek v podobe videa. My sa spolu s nimi pripájame k želania všetkého dobrého a poďakovaniu za povolanie MATKA, ktoré ste vo svojom živote prijali.
Pondelok 10. mája 2021 sa do lavíc vrátia študenti 1. – 3. ročníka GYM
Po tohto týždňovej aktualizácií COVID AUTOMATU sa všetci študenti gymnázia vracajú do školy. Nasledujúci týždeň budú mať upravený rozvrh, do ktorého boli pridané hodiny s triednym učiteľom a so školským psychológom na sceľovanie a budovanie triedneho kolektívu. 
Sv. omša 7.5. o 8:00
Vážení rodičia, priatelia školy, srdečne Vás pozývame k účasti na piatkovej (07.05. 2021) sv. omši o 8:00 zo školskej kaplnky. Link: Svätá omša Prajeme Vám požehnaný čas.
Celoslovenské kolo súťaže Junior Internet
Dňa 23.4. 2021 som sa zúčastnil celoslovenského kola súťaže Junior Internet, ktoré prebehlo formou online konferencie. Súťažil som v stredoškolskej kategórii Junior App s projektom Simple Desktop VR. Juraj Hušek, 3.G
Archív noviniek