Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dňa 25.3. som sa zúčastnila  Krajskej prehliadky SOČ Bratislavského kraja, ktorá sa uskutočnila formou on-line videokonferencie.

Odborov bolo celkovo pätnásť, ja som sa svoju prácu rozhodla zaregistrovať do odboru 04 Biológia, nakoľko som sa venovala práci zameranej na druhové zloženie fytoplanktónu v rieke Dunaj a Morava. Tému tejto práce som si vybrala pretože ma biológia vždy bavila a plánujem sa jej venovať aj v budúcnosti. Výbornou predprípravou bolo pre mňa školské kolo prezentovania SOČ, pri ktorom som dokázala odbúrať stres a prekonať samu seba. Myslím si, že takáto forma prezentovania je výbornou skúsenosťou pre ďalšie štúdium na vysokej škole.

Pred Krajskou prehliadkou som mala veľký rešpekt a nevedela som čo mám očakávať. Celú moju prácu som musela zhrnúť len do päťminútovej prezentácie. Témy konkurentov v mojom odbore boli rôznorodé, od geneticky modifikovaných organizmov až po prípravu fluorescenčného markera pre lokalizáciu kvasinkových peroxizomálnych membrán in vivo. Pre mňa na kilometre vzdialené problematiky.

Výsledky boli zverejnené po piatich dňoch a pre moje obrovské prekvapenie som vo veľmi silnej konkurencii obsadila tretie miesto. Keďže do celoslovenského kolo postupujú len prví dvaja z každého odboru, nečaká ma už postup do ďalšieho kola SOČ.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

Ľúbime Vás – všetkým mamičkám ku dňu matiek od detí cšm
Milé mamičky, deti cšm si v spolupráci s pani učiteľkami a vychovávateľkami pre Vás pripravili darček ku dňu matiek v podobe videa. My sa spolu s nimi pripájame k želania všetkého dobrého a poďakovaniu za povolanie MATKA, ktoré ste vo svojom živote prijali.
Pondelok 10. mája 2021 sa do lavíc vrátia študenti 1. – 3. ročníka GYM
Po tohto týždňovej aktualizácií COVID AUTOMATU sa všetci študenti gymnázia vracajú do školy. Nasledujúci týždeň budú mať upravený rozvrh, do ktorého boli pridané hodiny s triednym učiteľom a so školským psychológom na sceľovanie a budovanie triedneho kolektívu. 
Sv. omša 7.5. o 8:00
Vážení rodičia, priatelia školy, srdečne Vás pozývame k účasti na piatkovej (07.05. 2021) sv. omši o 8:00 zo školskej kaplnky. Link: Svätá omša Prajeme Vám požehnaný čas.
Celoslovenské kolo súťaže Junior Internet
Dňa 23.4. 2021 som sa zúčastnil celoslovenského kola súťaže Junior Internet, ktoré prebehlo formou online konferencie. Súťažil som v stredoškolskej kategórii Junior App s projektom Simple Desktop VR. Juraj Hušek, 3.G
Archív noviniek