Vieš sa hovoriť po európsky?

Vieš sa hovoriť po európsky?

Vieš sa hovoriť po európsky?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Študenti gymnázia mali opäť možnosť rozšíriť svoj obzor v zaujímavej oblasti, akou je práca Európskeho parlamentu. V rámci dištančného vyučovania sa stretli na online prednáške s europoslankyňou  Miriam Lexmann.

Viac ako hodinové stretnutie bolo naplnené nielen prednáškou na aktuálne európske témy, ale aj otázkami študentov, ktoré boli podľa slov pani Lexmann veľmi inšpirujúce. Študenti sa pýtali na šírku  záberu v rozhodovaní a zasahovaní Európskeho parlamentu do právomocí členských štátov, na  etické hranice umelej inteligencie, na postavenie žien v europarlamente. Zaznela i otázka potenciálneho uvažovania nad zriadením internetovej polície, ktorá by mala na starosti sledovanie kyberšikany či iných foriem zneužívania detí prostredníctvom sociálnych sietí.

Po diskusii si študenti mali možnosť overiť svoje vedomosti zo znalosti reálií Európskej únie v zábavnom kvíze. Prví traja budú odmenení atraktívnymi cenami,  dvoch zo študentov čaká  po upokojení pandemickej situácie návšteva Európskeho parlamentu.

Stretnutie s poslankyňou Európskeho parlamentu a objasnenie jej  jednoznačne prispieva k pozitívnemu vnímaniu práce

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

(NE)Maturanti – tablo
Drahí naši (ne)maturanti, prajeme vám veľa úspechov vo vašom ďalšom štúdiu i v živote.
MDD 2021 na kamere
Ako sme si vychutnali deň detí, do akých aktivít sme zapojili nielen žiakov, ale aj kolegov  a koľko úsmevu a radosti sme zažili si môžete pozrieť v krátkom videu. 
Otvorená platforma s Vladimírom Repčíkom
3.6.2021 sa študenti gymnázia stretli v rámci prvej „postcovidovej“ otvorenej platformy s ďalšou zaujímavou osobnosťou. Po dlhej dobe konečne naživo a nie online, ako tomu bolo počas dištančného vzdelávania. Svojou návštevou nás poctil Vladimír Repčík, erudovaný a skúsený človek v oblasti médií a marketingu.
MDD na cirkevke
Na rozdiel od minulého roka, kedy nám to nebolo kvôli pandémii dopriate, sme si tento rok mohli Medzinárodný deň detí užiť naplno. Školský dvor sa od rána zaplnil deťmi, ktoré síce vo vyčlenených priestoroch a s rúškami na ústach, ale o to s väčšou radosťou plnili tie najrozmanitejšie úlohy, ktoré si pre ne pripravili naše pani učiteľky.
Archív noviniek